Hypancistrus sp. L-340

Wstęp

Hypancistrus sp. L-340, LDA 19, zwany też Red Zebra Sum, Clown Pleco lub Mega Clown. Często mylony jest z innymi podobnie wyglądającymi eLkami np. L-129.

Występowanie Hypancistrus sp. L-340

Rio Tomo – Kolumbia

Wygląd

L-340 jest jednym z najmniejszych Hypancistrusów. Dorasta do 8-10cm. Ubarwienie ciała jest od brązowego poprzez szary do czarnego. Na tym tle występuje nieregularny wzór, składający się z wąskich czerwono-pomarańczowych do brązowych linii. Oczy stosunkowo duże, osadzone dość wysoko. Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia.

Dymorfizm płciowy

Samce mają dłuższe odontodes czyli wyrostki czy też szczecinkę na pierwszym (najgrubszym) promieniu płetwy piersiowej i blaszkach skrzelowych.

Warunki hodowli

Jest dość elastyczny jeżeli chodzi o parametry wody. Toleruje przedział temperatury od 26-30*C; pH od 5,5-7,5; KH od 0-14*; GH od 0-20*. Zalecana długość zbiornika to 60cm. Lubią dość silny prąd, dobrze natlenionej wody. Koniecznie muszą mieć dużo kryjówek i niezbyt mocno oświetlony zbiornik. Inaczej są płochliwe.

Żywienie

L-340 jest rybą wszystkożerną. Spożywa zarówno wszelkiego rodzaju pokarmy suche jak i pokarmy mrożone. W diecie nie powinno też zabraknąć naturalnych pokarmów roślinnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zbrojnikowate i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *