O firmie

Wstęp

Witam w mojej witrynie. Celem tej witryny jest prezentacja mojej hodowli oraz propagowanie tego pięknego hobby jakim jest akwarystyka. Mam zamiar stworzyć tu skarbnicę wiedzy. Chciałbym aby każdy znalazł tu coś ciekawego. Zarówno początkujący jak i zaawansowany akwarysta. Czy mi się uda? Zobaczymy…

Jak to było na początku…

 

DSC_0059Nazywam się Robert Dreszer. Akwarystyką zajmuję się od 1979 roku. Na początku było to malutkie akwarium z Gupikami(Poecilia Reticulata). Z czasem akwariów przybywało i rosły. :) Kiedy w roku 1988 miałem ich już tyle, że w domu zaczęło robić się ciasno, postanowiłem zalegalizować działalność i otworzyłem firmę.Otworzyłem sklep zoologiczny, a hodowlę przeniosłem na zaplecze. Przez te wszystkie lata rozmnażałem już tyle gatunków, że samemu już czasami mi się myli, czy tę rybę rozmnażałem, czy tylko o tym czytałem. :)) To oczywiście żart. A tak poważnie od wspomnianego już Gupika po Neona Innesa. Jednak najbardziej ukochałem sobie pielęgnice i zbrojniki.

Uważaj akwarystyka jest jak narkotyk.

DSC_0072Po pewnym czasie na zapleczu sklepu też już zaczęło brakować miejsca. Postanowiłem wynająć osobne pomieszczenia na hodowlę, a co za tym idzie powiększyć ją i zająć się tylko hodowlą. To nie znaczy, że zlikwidowałem sklep. Hodowla w tych pomieszczeniach osiągnęła rozmiar 10000 litrów.

I co dalej?

DCP_0005_1Jak się pewnie domyślasz i tam w końcu zrobiło się ciasno. Trzeba było myśleć o innym rozwiązaniu. W roku 2009 postanowiłem kupić dom na wsi i przeprowadzić tam swoją rodzinę i hodowlę również. Tak też zrobiłem. Dzisiaj (a mamy rok 2012) hodowla powoli startuje. Mam uruchomione 80 zbiorników, w których mieści się ponad 8000 litrów wody. Trwało to długo, ale było warto. Przedtem hodowla była w piwnicy i nie można było zrobić kanalizacji. Teraz na całej hodowli jest kanalizacja. Jest ona doprowadzona na każdy regał, a właściwie do każdego zbiornika. Do każdego zbiornika doprowadzona jest też woda a także powietrze, które służy do napowietrzania, oraz do napędzania filtracji. Co najważniejsze lub co najmniej tak samo ważne instalacja jest już zrobiona na całej hodowli. Wystarczy teraz ustawiać regały a na nich akwaria. Położyć na każdym regale instalację wodną i elektryczną i kolejne zbiorniki będą gotowe do użytku. Tak też nieprzerwanie czynię i cały czas akwariów przybywa (aktualne i archiwalne zdjęcia z hodowli możesz obejrzeć w zakładce „Galeria”). Co za tym idzie przybywać też będzie nowych gatunków.

Jak jest teraz?

Aby zobaczyć jakie gatunki w tej chwili rozmnażam zajrzyj na zakładkę „Aktualnie hoduję„.  Moim zamiarem jest hodowla kilku lub nawet kilkunastu odmian barwnych Żaglowców. Mam tu na myśli takie gatunki jak: Pterophyllum scalare, Ptrerophyllum leopoldi, Pterophyllum altum – w różnych odmianach barwnych. Będzie też kilka lub kilkanaście gatunków zbrojników zwanych popularnie eLkami. Poza tym na pewno jeszcze kilka gatunków pielęgnic i innych ryb. Swoje ryby jak dotąd sprzedawałem właściwie tylko do hurtowni. Teraz kiedy hodowla się rozrasta to rzecz jasna poszukuję nowych partnerów. Najchętniej również hurtowni. Sprzedaję również ryby osobom prywatnym (zakładka „sprzedaż”). W celu zakupu proszę o kontakt mailowy, ponieważ rzadko mam czas odbierać telefon. Tak więc dosyć tego pisania i … do dzieła.